• כלים לשירותך
  • עקבו אחרינו
  • כניסה לחשבון שלי
האיגוד הישראלי לאורולוגיה
The Israeli Urological Association
יו"ר האיגוד:
פרופ' מרדכי דובדבני

מנהל תוכן האתר:
ד"ר מורד עסלי
"שיבא": פלטפורמת VR לאימוני אמפתיה לצוותים רפואיים

 

פלטפורמה לאימוני אמפתיה לצוותים רפואיים, על בסיס מציאות מדומה (VR) ובינה מלאכותית (AI), בהשקעה של 100,000 דולר, הושקה השבוע במיזם של חברת OtheReality שאליו הצטרפו אוניברסיטת בר אילן והמרכז הרפואי שיבא.

 

במסגרת המיזם יעברו צוותים רפואיים ב"שיבא" הכשרות אמפתיה וכישורי תקשורת המיועדים לצוותים רפואיים, בשיתוף רשת החדשנות ARC של שיבא. בעזרת ההכשרות יוכלו חברי הצוותים הרפואיים לחוות את נקודת המבט של המטופלים. במרכז הרפואי שיבא מטופלים ומשוקמים כיום רוב נפגעי המלחמה.

 

OtheReality, טכנולוגיה של מציאות מדומה שפותחה באוניברסיטת בר אילן, מאמנת צוותים רפואיים לחוות סיטואציות מעולם הבריאות מנקודת המבט של המטופלים ובהמשך לעבד חוויות אלו ולשכלל את היכולות האמפתיות של הצוותים, הנשחקות עם הזמן.

 

מייסד הסטארט-אפ, פרופ' מוטי נייגר, מבית הספר לתקשורת באוניברסיטת בר אילן, הסביר כי "המוצרים הראשונים של החברה לעולם הבריאות עסקו במסירת בשורה קשה במחלקה גינקולוגית ובאימון להפחתת אלימות במיון ובמחלקות פנימיות. כבר מהפיילוטים הראשונים ראינו כיצד היכולת ללכת בנעליו של אדם אחר, משנה את תפיסת המציאות בקרב הצוות הרפואיים".

 

הסטארט-אפ חבר לאנשי מסר, המרכז הארצי לסימולציות רפואיות בשיבא, והוא מתכוון לשנות את תחום אימוני האמפתיה וכישורי התקשורת לצוותים רפואיים, כך שהאימונים הנעשים היום בסדנאות עם שחקנים יוכלו להגיע לכלל מערכת הבריאות.

 

זהר ינון, מנכ"ל ומשנה בכיר לנשיא אוניברסיטת בר אילן, אמר כי "בזמן המלחמה וביום שאחריה, מערכת הבריאות תהיה שחקן  מרכזי ביכולת של מדינת ישראל להשתקם. ב'שיבא' הבינו את החשיבות הרבה שבהשקעה בהדרכה בשיטות המתקדמות ביותר של הצוותים הרפואיים ואנו גאים שבחרו בנו כשותפים לדרך".

 

פרופ' אמתי זיו, מייסד שותף מטעם המרכז הרפואי שיבא: "יש לנו ניסיון של עשורים באימונים מבוססי סימולציה לצוותים רפואיים. בחיבור ל-OtheReality אנו מזהים אפשרות להוסיף מימד נוסף לאימונים, המבוסס על כלים של מציאות מדומה ודאטה ופותח פתח לאימונים נגישים, נרחבים, אפקטיביים ומתמשכים יותר".

 

מאתר Doctors Only

ברוכים הבאים לאיגוד הישראלי לאורולוגיה

חברי האיגוד מוזמנים להתעדכן בפעילות האיגוד, לעקוב אחר יומן האירועים, לשלם דמי חבר, להצטרף לבית הספר האינטרנטי ועוד
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום הרפואה הכירורגית, להוריד טופסי הסכמה, לצפות בסרטוני ניתוחים ועוד
איני חבר/ת איגוד